Jak oczyszczać i dbać o skórę dłoni?

PORADY
Jak oczyszczać i dbać o skórę dłoni?


Higiena rąk jest najskuteczniejszym i najprostszym sposobem zapobiegania zakażeniom, szczególnie w przypadku konieczności przebywania w miejscach publicznych lub środkach transportu, dotykania powierzchni lub przedmiotów czy bezpośredniego kontaktu z ludźmi.


Aby zmniejszyć ryzyko przeniesienia infekcji, zarówno WHO, jak i inne organizacje do spraw zdrowia zalecają częste mycie rąk mydłem i wodą, a jeśli nie jest to możliwe, odkażanie ich żelami na bazie alkoholu. Te żele dezynfekujące mogą zawierać jeden lub więcej rodzajów alkoholu, w połączeniu z innymi składnikami aktywnymi i środkami utrzymującymi nawilżenie.

Najbardziej popularnymi żelami odkażającymi są te, które zawierają przynajmniej 60% alkoholu jako główny składnik aktywny, tak zwane żele wodno-alkoholowe. Nowy wodno-alkoholowy żel do rąk GERMISES OH z 70% alkoholu zapewnia szybką higienę rąk bez spłukiwania. Należy jednak podkreślić, że w miarę możliwości pierwszym krokiem w oczyszczaniu powinno być mycie rąk, a następnie nałożenie żelu wodno-alkoholowego.

Jednak dr Gabriel Serrano, dermatolog i założyciel laboratorium Sesderma, ostrzega nas przed konsekwencjami stosowania żeli o wysokiej zawartości alkoholu. „Częste stosowanie dużej ilości żelu wodno-alkoholowego może powodować wysuszenie skóry i zaburzenie naturalnej bariery ochronnej”, wskazuje dr Serrano.

Dlatego też zalecamy uzupełnienie higieny rąk o LACTYFERRIN SANITIZER, żel higienizujący z laktoferyną, który jednocześnie zapewnia najbardziej zaawansowane oczyszczanie i maksymalną pielęgnację skóry.

Ten innowacyjny preparat w postaci żelu nadaje dłoniom jedwabiste wykończenie i dodatkowe nawilżenie, a dzięki niskiemu stężeniu alkoholu może być stosowany tyle razy, ile to konieczne, nie powodując wysuszenia ani podrażnienia. Ponadto żel do higienizacji LACTYFERRIN SANITIZER utrzymuje naturalną barierę skóry w idealnym stanie.

Naszą rekomendacją jest, aby najpierw umyć ręce, a następnie nałożyć LACTYFERRIN SANITIZER lub zrobić to po nałożeniu żelu wodno-alkoholowego GERMISES OH w celu zapewnienia pełnej higieny dłoni.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Wszystko, co musisz wiedzieć o kremach pod oczy

Wszystko, co musisz wiedzieć o kremach pod oczy

Skóra w okolicy oczu jest inna niż skóra reszty twarzy, dlatego też niezbędne jest wybranie odpowiedniego do niej kremu. Dowiedz się, jakie są szczególne cechy tego obszaru skóry, jakie składniki kosmetyków sprawdzają się najlepiej i poznaj sztuczki zwiększające ich skuteczność.

Po bezpiecznej stronie słońca

Po bezpiecznej stronie słońca

"Najskuteczniejszy plażowy bodyguard to dobrej jakości filtr UV." Sprawdź, co o linii kosmetyków przeciwsłonecznych REPASKIN można przeczytać w letnim wydaniu magazynu Gala.

Dekalog bezpiecznego opalania

Dekalog bezpiecznego opalania

Słońce jest niezbędne do życia. Warunkuje przebieg różnych procesów fizjologicznych w ciele człowieka, chociażby takich jak w synteza witaminy D. Niestety może mieć również negatywny wpływ na zdrowie. Z nadejściem lata przypominamy dziesięć podstawowych zasad bezpiecznego opalania.