Jak pielęgnować skórę przy noszeniu maseczki?

PORADY
Jak pielęgnować skórę przy noszeniu maseczki?


Obecna sytuacja i obowiązek noszenia maseczek ochronnych nie zawsze sprzyjają pielęgnacji skóry w sposób, jaki byśmy chcieli czy jaki jest zalecany przez specjalistę. W przypadku, gdy mamy przewlekłe problemy skórne, jest to duże wyzwanie. Dylemat w doborze odpowiednich kosmetyków będą miały zwłaszcza osoby ze skórą wrażliwą oraz atopową, ale także borykające się z trądzikiem i skórą tłustą.


Oczyszczanie to podstawa

Niezbędnym warunkiem odpowiedniej pielęgnacji jest dokładne oczyszczanie skóry, które zapewni usunięcie zanieczyszczeń i przygotuje ją na przyjęcie serum i kremu. Do tego celu najlepiej zastosować produkty myjące bez mydła, takie jak Hidraven pienisty krem bez mydła, zalecany do każdego rodzaju skóry, nawet bardzo wrażliwej. Nie zawiera on drażniących substancji, a dzięki zawartości wyciągu z rumianku, owsa i mimozy łagodzi podrażnienia.

Jeśli odczuwamy dyskomfort w ciągu dnia, wskazane jest używanie oczyszczającego płynu liposomowego Sensyses Cleanser, który usuwa zanieczyszczenia, chroniąc naturalną barierę lipidową, stanowiącą ochronę przed szkodliwym wpływem środowiska.

Skóra wrażliwa i podrażnienia od maseczki

Większą uwagę powinniśmy skierować na barierę naskórkową, szczególnie w okresie pandemii, kiedy ryzyko wnikania patogenów przez uszkodzony, pozbawiony warstwy lipidowej naskórek jest wzmożone.

W codziennej pielęgnacji powinny znaleźć się produkty o właściwościach nawilżających, zawierające w składzie kwas hialuronowy o różnych rozmiarach cząsteczki np. Hidraderm Hyal, a na noc bardziej odżywczych, regenerujących - zawierających m.in. masło karite (Samay), czynniki wzrostu (Factor G Renew).

W sytuacji, kiedy dojdzie do zbyt dużego podrażnienia czy nawet otarcia naskórka, warto zastosować krem przyspieszający regenerację skóry. Cicases WH przyspiesza naturalne procesy zachodzące w komórkach, gojenie uszkodzeń. Tworzy na skórze warstwę zabezpieczającą przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia.

Pielęgnacja skóry tłustej przy noszeniu maski

Pielęgnacja skóry tłustej i trądzikowej pod maseczką jest dużym wyzwaniem. Przez długi czas skóra jest narażona na działanie wilgoci, a to jest doskonałe środowisko do rozwoju bakterii, co wiąże się z zaostrzeniem zamian zapalnych.

Należy pamiętać o dokładnym oczyszczaniu skóry rano i wieczorem, najlepiej produktami wymagającymi spłukania wodą, z zawartością substancji delikatnie złuszczających, odblokowujących pory skóry. Salises pienisty krem bez mydła już na etapie oczyszczania będzie działał przeciwbakteryjnie i seboregulująco, ponieważ zawiera kwas salicylowy w niewielkim stężeniu.

Do pielęgnacji domowej warto używać produktów o lekkiej konsystencji, zawierających kwas azelainowy (Azelac), migdałowy (Mandelac) czy salicylowy (Salises), które będą regulowały i zmniejszały wydzielanie sebum i eliminowały zaskórniki.

Nie zapominajmy o antyoksydacji, czyli witaminie C, na której opiera się linia C-VIT, oraz kwasie ferulowym, zawartym w kosmetykach z linii Ferulac. Substancje te zwalczają wolne rodniki, hamują procesy fotostarzenia, działają przeciwstarzeniowo i poprawiają koloryt.

Maseczki przy atopowym zapaleniu skóry

Dla atopików noszenie maski jest szczególnie niekomfortowe – może doprowadzić do zaostrzenia choroby. Skóra atopowa jest sucha, wrażliwa, często towarzyszy jej świąd i złuszczanie. Źle reaguje na czynniki zewnętrzne, które często sprzyjają nasileniu się zmian, dlatego powinna być pielęgnowana w sposób wyjątkowo delikatny.

Codzienna pielęgnacja ma kluczowe znaczenie. Powinna opierać się na składnikach odbudowujących warstwę lipidową. Bardzo ważne jest dokładne, lecz delikatne oczyszczanie, które pomoże zapobiegać nadkażeniom bakteryjnym. Kosmetyki dla skóry atopowej powinny zawierać w składzie substancje nawilżające i odżywcze, jak kwas hialuronowy, mocznik, masło shea, olej makadamia, aloes czy alantoina.












PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ


Podaruj piękno na święta

Podaruj piękno na święta

Torebka wypełniona dermokosmetykami Sesderma to idealny pomysł na prezent. Obdaruj siebie lub bliską osobę kultowymi produktami zapakowanymi w elegancką torebkę na łańcuszku.

Kremy z retinolem: stosowanie i korzyści dla skóry

Kremy z retinolem: stosowanie i korzyści dla skóry

Dermatolodzy twierdzą, że skóra zaczyna się szybciej starzeć po 30. roku życia. Chociaż starzenie się jest nieodwracalnym procesem, niektórym z jego objawów można zapobiegać i przeciwdziałać. Lekarze od lat polecają retinol jako składnik anti-aging. Czy stosujesz kremy z retinolem i znasz wszystkie korzyści, jakie mogą Ci przynieść w walce ze starzeniem skóry?

Wszystko, co musisz wiedzieć o kremach pod oczy

Wszystko, co musisz wiedzieć o kremach pod oczy

Skóra w okolicy oczu jest inna niż skóra reszty twarzy, dlatego też niezbędne jest wybranie odpowiedniego do niej kremu. Dowiedz się, jakie są szczególne cechy tego obszaru skóry, jakie składniki kosmetyków sprawdzają się najlepiej i poznaj sztuczki zwiększające ich skuteczność.