Witamina C pochłaniana z jedzenia i suplementów nie wystarcza, żeby zaspokoić potrzeby skóry. Rozwinięcie jej działania przeciwutleniającego i antyoksydacyjnego jest możliwe dopiero, gdy przebije się przez barierę naskórka i dotrze głębiej. Po drodze czekają na nią takie zagrożenia, jak promieniowanie słoneczne, zanieczyszczone powietrze czy dym papierosowy. Dlatego naukowcy postanowili zamknąć witaminę C w malutkich cząsteczkach zwanych nanosomami. Dopiero otoczona taką bezpieczną nano kapsułą, dociera tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.
Równie istotną sprawą jest postać witaminy C, po którą sięgamy – mówi dermatolog i lekarz medycyny estetycznej dr Magdalena Łopuszyńska. Istnieje bowiem wiele form tego cennego składnika! Naukowcy, szukając tej najbardziej trwałej i stabilnej, która przetrwa zderzenie z codziennymi zagrożeniami, na jakie jest wystawiona nasza skóra, doszli do odkrycia 3-O-etylowego kwasu askorbinowego. To pochodna znanego nam doskonale kwasu askorbinowego, jednak znacznie bardziej doskonała. Czysty kwas askorbinowy zawarty w kosmetykach nie docierał bowiem praktycznie do skóry właściwej. Tymczasem 3-O-etylowy kwas askorbinowy bez problemu penetruje naskórek i w połączeniu z mocą nanotechnologii, dociera tam, gdzie jego działanie jest naprawdę niezbędne.
Kosmetyki zawierające witaminę C w postaci 3-O-etylowego kwasu askorbinowego, takie jak linia C-VIT marki Sesderma, mają silne działanie antyoksydacyjne, regulują pH skóry i wybielają przebarwienia, ujednolicając jej koloryt. Dodatkowo stymulują syntezę i odbudowę kolagenu, którego ilość spada wraz z wiekiem i pod wpływem promieniowania UV. Najnowsza postać witaminy C przyczynia się ponadto do regeneracji macierzy pozakomórkowej, nadaje skórze gładkości, elastyczności, jednocześnie ją ujędrniając. Chroni przed uszkodzeniami jakie powoduje promieniowanie UV i wolne rodniki. Zmniejsza ryzyko stanów zapalnych i zaczerwienień. Dzięki tym właściwościom polecana jest każdemu rodzajowi skóry, stanowiąc prawdziwy zastrzyk energii zwłaszcza dla skóry przesuszonej, na której można już dostrzec oznaki fotostarzenia.